0.1 C
Kyiv
21 Січня, 2021
Image default
Віра

Чи можна сповідатися віддалено під час епідемії?

Чи можна сповідатися віддалено під час епідемії, наприклад, телефоном, скайпом чи іншими засобами зв’язку?

Такої можливості в Церкві немає. За можливі зміни надзвичайних ситуацій відповідає сам Папа Римський.

Чи є перешкоди теологічними чи технічними? Здається, що теологічно можна було б виправдати віддалене зізнання, щоб використовувати аудіовізуальні носії у конкретних ситуаціях. До цього часу застереженням було переконання, що сповідь – це зустріч людей, що необхідна фізична та духовна присутність. Але, особливо у випадку з покаянцями, відомими сповіднику, хіба зустріч за посередництвом Skype не відбувається особисто? Я думаю, що це так.

Друге заперечення – це таємниця зізнання та небезпека маніпуляцій третіми особами, підслуховування та записування, обману сповідника та видавання себе за іншу особу. Ви також не можете підходити до зізнання як до пральної машини або до справи, яку я повинен вирішити по телефону, це справжні перешкоди, до яких не слід ставитися легковажно.

То що робити, коли з незалежних від мене причин я не можу піти на сповідь або, наприклад, я хочу зберегти карантин чи не заразити інших?

У цьому випадку ми маємо справу з надзвичайною ситуацією. І тоді і Боже милосердя, і Церква звертаються до нас. Тоді достатньо провести випробування совісті та пробудити досконале покаяння, тобто не через страх осуду, а через любов до Бога. Якщо надзвичайна ситуація відступає, то вам слід піти на сповідь до сповіді та зізнання. Якщо він не поступається, ми віримо, що Бог у Своїй милості простив наші гріхи, бо Бог ніколи не наказує нам робити неможливі речі.

Однак до ідеального жалю потрібно ставитися спокійно. тобто не в дусі янсенізму. Досконалість тут полягає не в абсолютній любові до Бога, якої ми не маємо, а в акті волі, який ми можемо собі дозволити до цього часу. Важливо, щоб перед нами були люблячий Бог і Батько, і ми шкодували про те, що образили близьку нам людину. Ідеальне жаль не стосується сильних почуттів, які не повинні виникати. Досить знати і знати, що своїми гріхами я порушив стосунки любові до Бога зі свого боку.

Тож якщо хтось зараз не може сповідатися, він не повинен панікувати, але з молитвою з упевненістю визнати Богові свої гріхи і попросити милості.