0.1 C
Kyiv
21 Січня, 2021
Image default
Світ

Різдво в Європі під час пандемії: обмеження сімейних зустрічей, але магазини відкриті

Європейські уряди оголошують про обмеження, пов’язані з пандемією, які діятимуть під час Різдва. У Німеччині дозволятимуться сімейні зустрічі до 10 осіб, в Італії та Іспанії, ймовірно, до шести, у Шотландії – до восьми.

У Франції з 15 грудня, зберігаючи хорошу епідемічну ситуацію, слід скасувати заборону на пересування країною, щоб сім’ї могли зустрічатися між собою під час Різдва.

З суботи, 28 листопада, відкриються непродовольчі магазини, такі як книгарні. Крім того, магазини також працюватимуть щонеділі до Різдва.

“Різдво точно не буде таким, як раніше”, – підкреслив президент Еммануель Макрон.

У Великобританії Борис Джонсон оголосив, що всі магазини будуть працювати в Англії з 2 грудня.

У вівторок було оголошено пом’якшення обмежень на період з 23 по 27 грудня як в Англії, так і в Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії. За домовленістю цих регіонів, у Великобританії максимум трьом домогосподарствам дозволено обєднатися під час Різдва, щоб відвідувати свої будинки, відвідувати церковні служби або проводити час на відкритому просторі.

Таке обєднання повинно весь цей час складатися з одних і тих самих людей. Крім того, будуть скасовані обмеження пересування як між частинами Великобританії, так і між регіонами з різним рівнем обмежень. Влада Шотландії уточнила, що святкові «обєднання складатимуть не більше восьми осіб віком від 12 років.

Очікується, що італійська влада оголосить остаточні рішення щодо обмежень, які будуть застосовуватися під час Різдва, наступного тижня. Серед інших – італійці надіються на скасування комендантської години, що дозволило б вірним брати участь у різдвяному богослужінні опівночі. Прем’єр-міністр Джузеппе Конте висловив сподівання, що ситуація дозволить відкрити більше магазинів до Різдва та збільшити час роботи.

Конте звернувся до своїх співвітчизників з проханням обмежити зустрічі під час Різдва. Однак він додав, що “вільна і демократична держава не може заходити в будинки і говорити, скільки людей може сісти за стіл”. Згідно з чинними правилами настійно рекомендується уникати організації громадських заходів із участю більше шести людей, які не проживають разом.

“Ми хочемо обмежити наше соціальне життя, але включити традицію дарування подарунків, яка нам дуже близька”, – сказав італійський прем’єр-міністр.

У Німеччині після зустрічі канцлера Ангели Меркель з прем’єр-міністрами федеральних земель в середу глава федерального уряду заявив, що обмеження, введені на початку листопада, принесли “частковий успіх”, але ситуація поки не дозволяє зняти обмеження.

Попередні регуляції були збережені та введені нові. Відтепер німці може бачитися на приватних зустрічах із не більше п’ятьох людей з двох домогосподарств. Однак цей припис буде послаблено протягом Різдва та Нового року, з 23 грудня по 1 січня. Тоді до 10 людей з різних домогосподарств зможуть відвідувати приватні зустрічі, проте влада закликає уникати всіх соціальних контактів за тиждень до різдвяних візитів. Обмеження не поширюється на дітей віком до 14 років.

Іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес заявив у середу, що його уряд розглядає можливість обмежити приватні святкові зібрання шістьма особами. Можливо, 24 та 31 грудня комендантську годину також буде скорочено на дві години. Замість до 23:00 Іспанія могла повернутися додому о першій ночі. Як повідомляє щоденник “El Mundo”, уряд також рекомендуватиме проводити всі святкові зустрічі в офісах та на робочих місцях, також з обмеженням до шести учасників, на терасах чи інших відкритих майданчиках.

Остаточні рішення ще не оголошені, але в Іспанії епідемічні обмеження значною мірою визначаються регіональними урядами автономних громад. За даними агентства Reuters, влада Мадрида та Каталонії виступає за менш обмежувальний ліміт на 10 осіб під час різдвяних зустрічей. Рівень зараження в Іспанії падає протягом останніх двох тижнів, проте міністр охорони здоров’я Сальвадор Ілла закликає до обережності, особливо в різдвяний сезон.

Бельгійська влада оголосила, що поліція буде втручатися у разі недотримання обмежень у святкові дні. Міністр внутрішніх справ Аннеліс Верлінден у фламандській газеті “De Zondag” заявила, що “у разі необхідності, наприклад у випадку шуму, поліція подзвонить у двері”.

Одинокі можуть мати двох людей, які можуть запросити, але не обох.

Related posts

Експерти визначили найкращі різдвяні ялинки Європи

adminvini