0.1 C
Kyiv
21 Січня, 2021
Image default
Церква

Ватикан: немає релігійного діалогу без визнання людської гідності

“Не може бути діалогу між культурами та релігіями без поваги людської гідності”, – заявив постійний спостерігач Святого Престолу в агентствах ООН в Женеві в Саудівській Аравії. Архієпископ Іван Юркович взяв участь у презентації книги про сприяння діалогу як інструменту миру та братерства. Це спільна ініціатива Святого Престолу та Всесвітньої ліги мусульман.

Посилаючись на Декларацію Абу-Дабі та папську енцикліку “Fratelli tutti”, архієпископ Юркович зауважив, що, оскільки всі ми брати, ми також усі громадяни з однаковими правами та обов’язками.

«Ватиканський дипломат послався на промову шейха Аль-Ісси, генерального секретаря Мусульманської ліги, який під час свого візиту до Женеви просив про” повну справедливість “як умову світового миру. Архієпископ Юркович зазначив, що справедливість вимагає поваги до прав кожної людини, оскільки всі мають однакову природу, а отже, і гідність. Він наголосив, що це умова будь-якого діалогу, оскільки лише тоді, коли захищена людська гідність, він може шукати Істини у свободі совісті. У взаємних відносинах не можна задовольнятись лише толерантністю, яка має негативний підтекст, оскільки це означає, що я терплю і терплю присутність іншого. Потрібна релігійна свобода.

«Кожна людина, – згадував папський представник, – є носієм людської гідності і випромінює блиск тієї істини, яка просвічує кожну людину. Люди, створені за образом і подобою Бога, що належать до Його задуму, ніколи і ні в якому разі не можуть бути позбавлені своєї людяності, яка є джерелом їхньої гідності, і їх права шукати і висловлювати Істину “, – сказав архієпископ Юркович у Саудівській Аравії”.

Related posts

Папа Франциск: Я щеплюся наступного тижня

adminvini

Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ спільно помолилися панахиду за жертв Голодомору

adminvini

Глава УГКЦ до Дня пам’яті жертв Голодомору: «Українці мають особливу місію – сказати собі і світові: ніколи більше!»

adminvini